DC: Víťazný návrat Hrbatého, SR - Gruzínsko 1:1

12. dubna 2008 v 11:04 | Kacenka |  Šport
Stav stretnutia 2. kola 1. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára medzi tenistami Slovenska a Gruzínska v bratislavskom NTC je po prvom hracom dni nerozhodný 1:1.
O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa vo večernej dvojhre postaral Dominik Hrbatý, ktorý si na antukovom dvorci Sibamac arény poradil s Nodarom Itonišvilim v troch setoch 6:4, 6:4, 6:4.
V úvodnom piatkovom singli Lukáš Lacko podľahol po päťsetovom maratóne Iraklimu Labadzemu 4:6, 7:6 (6), 3:6, 6:3, 17:19. V sobotu je na programe štvorhra, na ktorú nehrajúci kapitán SR Miloš Mečíř nominoval Michala Mertiňáka s debutantom Filipom Poláškom, za gruzínsky tím by mali nastúpiť Itonišvili s Labadzem.

Hrbatý v piatok zaznamenal triumfálny návrat do daviscupového družstva po ročnej pauze zavinenej zraneniami lakťa a ramena. V súboji slovenskej dvojky s gruzínskou jednotkou mal Hrbatý od začiatku navrch a už v tretej hre prelomil podanie súpera.

Ten mu to síce hneď v nasledujúcom geme vrátil, no slovenský reprezentant za stavu 3:3 Gruzíncovi opäť ukradol servis a výhodu jedného brejku už do konca setu z rúk nepustil. Hrbatý v desiatej hre vďaka esu premenil hneď prvý setbal a úvodné dejstvo vyhral 6:4.

V druhom sete začal Itonišvili výraznejšie variovať svoj herný prejav a s jeho krátenými loptičkami mal Hrbatý značné problémy. Napriek tomu si slovenský tenista udržal svoj servis a v deviatej hre sa dostal na koňa on.

Skvelým krížnym returnom pri podaní húževnatého súpera využil brejkbal, ujal sa vedenia 5:4 a v nasledujúcej hre potvrdil víťazstvo v sete. Aj v treťom dejstve ťažil Hrbatý z kvalitného podania a spoľahlivej hry od základnej čiary.

V šiestej hre sa navyše vďaka dobrému returnovaniu prepracoval k výhode troch brejkbalov, ktorú na druhý pokus zužitkoval. V ďalšom geme brejk potvrdil, po čiste hre vyhral set do tretice 6:4 a vybojoval pre Slovensko prvý bod.

Slovensko - Gruzínsko 1:1