Trenčín šokoval Bratislavu, rozhodla posledná sekunda

16. března 2008 v 20:00 | Kacenka |  Šport
V druhom zápase semifinálovej série play off Slovnaft extraligy sa na ľade Slovanu Bratislava odohrala dramatická bitka. Za kratší koniec napokon ťahali domáci, ktorým sa stal osudným samotný záver zápasu.
Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Góly: 23. Hreus (Kropáč), 41. Pištek (Döme, Uram), 55. Kuľha (Srdinko) - 14. Kollár (Pardavý, Nemec), 24. Kollár (Homer), 56. Pardavý (Křetinský), 60. Nemec (Pardavý)
Rozhodovali: Ország, J. Konc - Gašparík, Valach, vylúčení: 5:6, navyše: Čacho (Dukla) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedania: od 14. Hanzal (Dukla)
8025 divákov (vypredané)

Na zápasy: 1:1

Zostavy
Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, Kováčik, Srdínko, Hančák, Sersen - Kuľha, Hujsa, Pištek - Döme, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Kropáč
Trenčín: V. Kováč - Homer, Křetinský, Malinský, P. Mikuš, Fatyka, Urban - Pardavý, Kollár, Nemec - Čacho, Húževka, S. Saliji - Ďuriš, Haščák, Kútny

Druhý zápas začali aktívnejšie slovanisti a už v 14. sekunde mohol znova vypredanú Samsung Arénu rozjasať Kuľha. V dobrej pozícii sám pred odkrytou trenčianskou bránkou puk zle trafil a ten skončil len na zadnom mantineli. Opäť sa hral od začiatku obojstranne svižný hokej, ale aj ostrejší. Domáci si vytvárali strelecké príležitosti, tie však končili na Kováčovi alebo mimo jeho bránky. Vojaci Hoviho ohrozovali menej, ale v 9. minúte Nemec vo výhodnej pozícii jeho bránku netrafil a v 14. minúte nevyužil tutovku Kollár. Vzápätí hosťom vyšla pekná akcia, Pardavého nikto z domácich nezastavil
a jeho prihrávku pred bránku Kollár zblízka doklepol vo vedúci gól. Slovan aj potom tlačil, Kuľha opäť v dobrej pozícii zlyhal, Srdínko v 19. minúte trafil ľavú žrď a nevyužité zostali aj dve domáce presilovky.

Snaha domácich po vyrovnaní vyšla v 23. minúte, keď sa Hreus najlepšie zorientoval pred trenčianskou bránkou. Ich radosť ale netrvala dlho a po nešťastnom zásahu hlavného rozhodcu v rohu klziska sa puk dostal k Trenčanom a tí svoju šancu využili na opätovné vedenie. Na domácich hokejkách tak pribúdalo nervozity, ktorá sa prejavila v zbrklej koncovke, navyše v tesnom slede museli odolávať dvom trenčianskym presilovkám a v závere tretiny sa ubránili aj tretej.

Od 42. sekundy záverečnej tretiny sa znova začínalo, keď po Dömeho akcii zblízka na 2:2 doklepol puk Pištek. Hralo sa hore-dole, a keď sa už domáci tešili, Kováč vytiahol zázračný zákrok. Päť minút pred koncom sa Slovan konečne dočkal. Kuľha strelou od modrej ho prvý raz dostal do vedenia. Dráma ale pokračovala, o 27 sekúnd už bolo 3:3 a kalich horkosti si domáci vypili v samom závere, keď Trenčania z presilovky dali víťazný gól a vyrovnali tak sériu na 1:1.

Hlasy trénerov
Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Zápas mal dnes vyššie obrátky. Trenčín pozorne hral v obrane a ťažko sme sa presadzovali. Aj keď sme si vypracovali šance, tak sme ich nevyužívali a ku koncu sa nám šťastena obrátila chrbtom. Také góly, aké sme dostali, s tým ťažko niečo urobiť. Je to 1:1, musíme sa dať dokopy hlavne psychicky."

Antonín Stavjaňa, tréner Trenčína: "Dnes mal zápas vyššie tempo a bolo tam aj viac súbojov. Obojstranne sa hral kombinačný hokej. My sme sa snažili predovšetkým podržať stredné pásmo a to sa nám aj podarilo. Zdá sa mi, že v závere to domáci podcenili a v presilovke náš víťazný gól, to bolo aj o šťastí."