Hrbatý sa rozlúčil s Miami v prvom kole

28. března 2008 v 18:33 | Kacenka |  Šport
Slovenský tenista Dominik Hrbatý neuspel v 1. kole dvojhry na turnaji ATP série Masters v Miami (dotácia 3,77 milióna dolárov).
Tridsaťročný Bratislavčan prehral s Lotyšom Ernestom Gulbisom za 1:50 h v troch setoch 3:6, 6:4 a 1:6. Hrbatému, ktorý v Miami prvýkrát využil zmrazený renking, vyšiel úvod zápasu a po brejku v piatom geme viedol 3:2. Ďalšie štyri hry sa však stali korisťou Gulbisa.
Na začiatku druhého dejstva sa Hrbatý po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0. Lotyšovi sa síce vzápätí podarilo vyrovnať na 2:2, no koncovka setu patrila slovenskému daviscupovému reprezentantovi, ktorý za stavu 5:4 prelomil súperovo podanie. V rozhodujúcom sete si Gulbis po dvoch brejkoch vybudoval náskok 4:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca, keď za stavu 5:1 premenil pri podaní Hrbatého hneď prvý mečbal. Rodák z Rigy ťažil z kvalitného prvého servisu a mal vyššiu percentuálnu úspešnosť premieňania brejkbalov ako jeho o 11 rokov starší súper.

Hrbatý bol napriek prehre s Gulbisom so svojím výkonom spokojný. "Bolo to z mojej strany lepšie ako v Indian Wells, kde som v kvalifikácii prehral hladko v dvoch setoch i ako na challengeri v Sunrise. Počas celého zápasu mi vychádzali returny, to bol jeden z mojich najlepších úderov. Začiatok mi vyšiel celkom sľubne. Škoda, že za stavu 3:2 som spravil tri ľahké chyby a umožnil Gulbisovi vyrovnať na 3:3. Za stavu 4:3 sa zopakoval scenár zo zápasu proti Holanďanovi Haasemu zo Sunrise. Súper ma zatlačil, zahral tri vynikajúce loptičky a po brejku získal úvodný set vo svoj prospech. V druhom sete sme si držali podanie, za stavu 5:4 som však zahral tri dlhé returny a vynútil si tretí set. V ňom mi hneď na začiatku Gulbis dosť smolne ušiel, potom sa chytil a už sa mi ho nepodarilo zastaviť," povedal pre TASR Hrbatý, ktorý v Miami absolvoval druhý súťažný zápas na okruhu ATP po polročnej prestávke zavinenej zraneniami lakťa a ramena.

V 1. kole kvalifikácie turnaja série Masters v kalifornskom Indian Wells prehral s Američanom Waynom Odesnikom 1:6 a 0:6. Hrbatý po nútenej pauze klesol v rebríčku ATP na 200. miesto, v Miami sa však vďaka zmrazenému renkingu dostal priamo do hlavnej súťaže.

"Cítim, že každým dňom sa moja hra zlepšuje. Druhýkrát som prehral v troch setoch, no je to hlavne o vyhratosti. Čím viac zápasov odohrám, tým skôr sa do toho opäť dostanem a naučím sa zvládať dôležité momenty. Musím ešte zlepšiť svoj servis, chce to len čas a tréning," dodal Hrbatý, ktorá sa z Miami vracia na Slovensko, kde sa začne pripravovať na stretnutie 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára proti Gruzínsku v bratislavskom NTC.

dvojhra - 1. kolo: Ernest Gulbis (Lot.) - Dominik HRBATÝ (SR) 6:3, 4:6, 6:1