Hantuchová v Indian Wells už v osemfinále

17. března 2008 v 18:51 | Kacenka |  Šport
Piata nasadená slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open (Tier I, dotácia 2,1 mil.USD) v kalifornskom Indian Wells.
Obhajkyňa minuloročného titulu zdolala v stretnutí 3. kola nenasadenú Číňanku Jie Ženg za 90 minút hladko 6:4, 6:2.
Hantuchovej najbližšou súperkou bude v Indian Wells Tennis Garden Indka Sania Mirzová, ktorá v 3. kole vyradila deviatku žrebu, Šahar Peerovú z Izraela.

Dvadsaťštyriročná popradská rodáčka Hantuchová si v súboji s čínskou rovesníčkou, ktorej patrí vo svetovom renkingu WTA Tour až 216. priečka, počínala pomerne suverénne.

V prvom sete síce v úvode stratila výhodu jedného brejku (z 3:1 na 3:3), ale rebrejkom upravila na 4:3 a set získala v pomere 6:4. V druhom dejstve viedla Hantuchová už 4:0. Potom síce zaváhala a dovolila súperke znížiť na 2:4, koncovku si však postrážila a za stavu 5:2 pri svojom podaní bez problémov doviedla prvý vzájomný zápas s Jie Ženg do úspešného konca.

Hantuchová ťahá v Indian Wells sériu ôsmich víťazných zápasov a celkovo má vo svojom obľúbenom tenisovom resorte v Kalifornii bilanciu vo dvojhre 19:4, vrátane dvoch víťazných súbojov v kvalifikácii v roku 2001.