Hantuchová v Indian Wells končí, mrzia ju nepremenené šance

20. března 2008 v 10:05 | Kacenka |  Šport
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neobháji titul na turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells (dotácia 2,1 milióna dolárov, Tier 1). Nasadená päťka prehrala vo štvrťfinále dvojhry s turnajovou štvorkou Ruskou Mariou Šarapovovou za 1:43 h v dvoch setoch 6:7 (2) a 1:6.
Úradujúca šampiónka Australian Open natiahla svoju tohtoročnú víťaznú šnúru na 18 zápasov a upravila vzájomnú bilanciu s Hantuchovou na 7:1 vo svoj prospech.
Slovenská jednotka mala pritom zápas dobre rozohratý, keď v úvodnom dejstve viedla 5:2, nevyužila však sľubný náskok, ani dva setbaly. Hantuchová, ktorá sa vrátila do súťažného kolotoča po trojtýždňovej pauze zavinenej respiračným ochorením, zinkasuje za postup medzi elitnú osmičku v Indian Wells prémiu 39.375 dolárov.

Šarapovová narazí v semifinále na svoju krajanku vlaňajšiu finalistku Svetlanu Kuznecovovú. Turnajová dvojka si poradila s Poľkou Agnieszkou Radwanskou v dvoch setoch 6:2 a 6:4.

Hantuchová v úvodnom geme stretnutia so Šarapovovou stratila svoje podanie, no hneď vzápätí odpovedala rebrejkom, v šiestom geme opäť získala súperkin servis a ujala sa vedenia 5:2.

Ruska však nezložila zbrane a podarilo sa jej vyrovnať na 5:5, keď v desiatom geme odvrátila pri vlastnom podaní setbal. Za stavu 6:5 mala Hantuchová ďalšiu možnosť získať úvodný set vo svoj prospech, no Šarapovová si vynútila tajbrejk, v ktorom dominovala, keď Slovenke dovolila uhrať iba dve loptičky.

Druhé dejstvo už bolo v réžii rodáčky zo Sibíri. Šarapovová si po rýchlom brejku vytvorila náskok 3:0 a zápas dotiahla do úspešného konca, keď za stavu 5:1 premenila pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.

Hantuchovú po skončení duelu mrzeli nevyužité šance. "Prvý set som mala získať vo svoj prospech, no premárnila som náskok 5:2, čo sa mi v ďalšom priebehu zápasu vypomstilo. Stratila som koncentráciu, čo Maria dokonale využila a v druhom sete bola na dvorci lepšou hráčkou.

Potvrdila, že je naozaj vo skvelej forme, veď v tejto sezóne ešte neprehrala ani jediný zápas. Víťazstvo si za väčšiu aktivitu zaslúžila. Som veľmi sklamaná, pretože turnaj v Indian Wells je mojím najobľúbenejším v kolotoči WTA a chcela som sa na ňom dostať čo najďalej. Na druhej strane s mojou hrou môžem byť spokojná. Som rada, že po trojtýždňovej pauze spôsobenej chorobou som mohla opäť okúsiť turnajovú atmosféru, snažila som sa užiť si každý jeden zápas," povedala Hantuchová pre akreditované médiá.