Hantuchová neprelomila osemfinálovú kliatbu, Sugijamová ju "vyšťavila"

31. března 2008 v 14:43 | Kacenka |  Šport
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 3. kole dvojhry na turnaji WTA v Miami (dotácia 3,77 milióna dolárov, Tier 1).
Nasadená sedmička prehrala s Japonkou Ai Sugijamovou, s ktorou často hráva štvorhru, po vyše trojhodinovej trojsetovej dráme 4:6, 7:6 (8) a 5:7. V zápase plnom zvratov prehrávala Hantuchová už 4:6 a 2:5, no vynútila si tretí set, keď v tajbrejku druhého dejstva odvrátila mečbal.

V rozhodujúcom sete viedla Hantuchová po dvoch brejkoch 3:0, Sugijamovej sa však podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. Japonka tak upravila vzájomnú bilanciu so svojou najlepšou kamarátkou na ženskom profesionálnom okruhu na 5:3.

Hantuchová ani pri deviatej účasti v Miami nepostúpila medzi elitnú singlovú šestnástku, vlani skončila v 3. kole na rakete Rusky Very Zvonarevovej. Hantuchová si z Miami odnesie šek na 20.400 dolárov a do rebríčka WTA si pripíše 45 bodov.

Hantuchovej absolútne nevyšiel úvod zápasu so Sugijamovou, keď trikrát stratila vlastné podanie a za 17 minút prehrávala 0:5. Slovenská jednotka následne odvrátila hrozbu "kanára" a šnúrou štyroch gemov znížila na 4:5. Sugijamová však v desiatej hre pri vlastnom servise spečatila zisk úvodného dejstva, keď premenila v poradí šiesty setbal.

Aj na začiatku druhého setu mala navrch skúsená Japonka. Sugijamová si po dvoch brejkoch vybudovala náskok 5:2 a bola blízko k víťazstvu, no Hantuchová za nepriaznivého stavu nezložila zbrane a ziskom štyroch gemov v sérii otočila na 6:5. V dvanástej hre nevyužila Slovenka pri podaní súperky setbal a tak napokon prišiel na rad tajbrejk. V dramatickej skrátenej hre prehrávala Hantuchová 0:3 a 3:5, no napokon sa jej podarilo vynútiť rozhodujúce dejstvo, keď za stavu 9:8 využila pri podaní súperky štvrtý setbal. Predtým za stavu 7:8 odvrátila Hantuchová mečbal.

Úvod tretieho setu bol jasne v réžii Hantuchovej, ktorá po dvoch brejkoch išla do trháku 3:0. Sugijamová však zabojovala, vyrovnala na 4:4 a v koncovke napokon slávila úspech, keď za stavu 6:5 premenila pri podaní Hantuchovej v poradí štvrtý mečbal. Hantuchovú mrzelo, že dramatický duel nedotiahla do úspešného konca.

"Myslím si, že zápas proti Sugijamovej ma stál pár rokov života, bol to poriadny nervák. V druhom sete som to neskutočne zvrátila a veľmi ma mrzí, že v treťom dejstve som nevyužila vedenie 3:0. Už to vyzeralo tak, že súperke ubúdajú sily, no potom sa zázračne zmobilizovala a napokon doviedla zápas do víťazného konca. Škoda, že som za stavu 4:4 nevyužila pár brejkbalov. Pri jednom kraťase, ktorý som dobehla, stačilo iba prehodiť loptičku do prázdneho dvorca. V športe je to niekedy tak, že urobíte všetko, čo je vo vašich silách, no napokon to nevyjde podľa vašich predstáv. Niečo podobné som zažila na Australian Open v semifinále proti Ane Ivanovičovej," povedala pre TASR Hantuchová, ktorá po skončení zápasu Sugijamovej zablahoželala k víťazstvu a popriala jej veľa šťastia v ďalšom priebehu turnaja.

"Pravdupovediac, v živote som ju nevidela hrať tak dobre, ako proti mne v Miami. Dúfam, že v Miami pôjde vo dvojhre ešte ďalej. Som šťastná, keď sa jej darí a je obdivuhodné, že v jej veku ešte dokáže hrať na takejto vysokej úrovni. Vždy je veľmi nepríjemné, keď hráte proti niekomu, koho tak dobre poznáte, ťažko sa vymýšľa účinná taktika. So Sugi sme zrejme naozaj najlepšie kamarátky na okruhu," dodala Hantuchová, ktorá opäť v Miami neprelomila osemfinálovú kliatbu.

"Škoda, lebo som bola veľmi blízko k historickému postupu medzi najlepšiu šestnástku. Miami bude pre mňa asi navždy zakliatym miestom. Prvý zápas proti Venezuelčanke Sequerovej som pritom zvládla veľmi dobre a aj proti Sugijamovej to bolo tenisovo výborné, zvrtlo sa to na pár loptičkách. Určite som nešťastná, no z každého zápasu sa treba poučiť a ísť ďalej."