Cibulková postúpila po tuhom boji do 3. kola turnaja v Indian Wells

15. března 2008 v 11:26 | Kacenka |  Šport
Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa na turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells (dotácia 2,1 milióna dolárov, Tier 1) prebojovala do 3. kola dvojhry.
Zverenka trénera Vladimíra Pláteníka si v 2. kole ako nasadená dvadsaťosmička poradila so Švédkou Sofiou Arvidssonovou za 1:52 h v dvoch setoch 7:5 a 6:4. Ďalšou súperkou Cibulkovej bude víťazka duelu medzi vlaňajšou finalistkou druhou nasadenou Ruskou Svetlanou Kuznecovovou a jej krajankou Jekaterinou Makarovovou.
Cibulkovej vôbec nevyšiel úvod stretnutia proti Arvidssonovej a po dvoch stratách podania prehrávala v prvom sete už 1:5. Zvýšenou bojovnosťou sa jej však podarilo otočiť nepriaznivý vývoj a šnúrou šiestich gemov v sérii napokon získala úvodný set vo svoj prospech.

Na začiatku druhého dejstva sa Arvidssonová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0, ďalšie štyri hry sa však stali korisťou Cibulkovej. Arvidssonová ešte vyrovnala na 4:4, no koncovka setu patrila slovenskej dvojke, v desiatom geme premenila hneď prvý mečbal. Cibulková, ktorá po postupe do štvrťfinále turnaja v Dauhe vynechala podujatia v Dubaji i Bangalore, má za postup do 3. kola v Indian Wells už teraz istú prémiu 9475 dolárov a 40 bodov do rebríčka WTA.