30. srpna 2007 v 16:08 | Sue |  Glitters

Glitter zvieratá

30. srpna 2007 v 15:54 | Sue |  Glitters

Tiger Woods takmer dosiahol magickú "62"

14. srpna 2007 v 18:47 | Kacenka |  Šport
Amerického golfistu Tigera Woodsa delil na šampionáte PGA v USA jediný úder od prekonania rekordu série štyroch najprestížnejších turnajov sveta, keď druhé kolo odohral na 63 úderov.
Tridsaťjedenročný Američan sa stal 21. hráčom sveta, ktorý zaznamenal 63 úderov na turnaji golfového "grandslamu" a desiatym, ktorému sa to podarilo na šampionáte PGA. Dvakrát sa na veľkých turnajoch takýto kúsok podaril Austrálčanovi Gregovi Normanovi a Vijayovi Singhovi z Fidži a naposledy sa z podobného výsledku tešil Dán Thomas Björn na turnaji PGA v roku 2005.

Woods začal dobre, keď tri z prvých piatich jamiek odohral jeden úder pod par. Na siedmej jamke síce zaváhal, no od deviatej uhral na piatich zo siedmich jamiek po jednom údere pod par. Napokon bol Američan veľmi blízko k prekonaniu rekordu, no na 18. jamke pri pokuse o birdie neuspel a jamku napokon odohral na par.

"Vedel som, že ak trafím, budem mať rekord," povedal Woods na margo neúspešného 62. úderu. "Ale myslím si, že aj 62 a pol je dobrý výsledok." Pre Woodsa to bol najlepší zápis na veľkom turnaji, keď o jeden úder prekonal výkon z British Open v roku 1997.

Po druhom kole sa Woods dostal do vedenia so šiestimi údermi pod par (celkovo 134 úderov), druhý je jeho krajan Scott Verplank (136), o tretiu priečku sa delia Geoff Ogilvy z Austrálie a Kanaďan Stephen Ames (po 137).

Fenomenálny Woods suverénne kraľuje golfu

14. srpna 2007 v 18:44 | Kacenka |  Šport
V novom vydaní svetového rebríčka golfistov patria prvé tri pozície Američanom.
Suverénnym lídrom poradia je naďalej Tiger Woods s bodovým priemerom 22,10 bodu. Druhá priečka v renkingu patrí Jimovi Furykovi (8,69) a tretí je Phil Mickelson (8,44).

14. srpna 2007 v 18:39 | Kacenka |  Šport
Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v kanadskom Toronte (dotácia 1,34 mil. dolárov), keď v súboji úspešných kvalifikantiek zdolala v 1. kole Nemku Angeliku Bachmannovú jasne v dvoch setoch 6:2, 6:4.
Zverenka trénera Vladimíra Pláteníka nadviazala na výkon z finále kvalifikácie proti Američanke Jamee Jacksonovej, ktorej dovolila uhrať iba štyri hry.
V 2. kole hlavnej súťaže nastúpi Cibulková proti dvanástej nasadenej Francúzke Tatiane Golovinovej. S moskovskou rodáčkou má slovenská fedcupová reprezentantka zatiaľ nepriaznivú bilanciu 0:1, v apríli s ňou prehrala na zelenej antuke v americkom Charlestone hladko v dvoch setoch.

Dvojhra - 1. kolo:
Dominika CIBULKOVÁ (SR) - Angelika Bachmannová (Nem.) 6:2, 6:4.

Hrbatého veľký "comeback" zatienil stop v 1. kole

14. srpna 2007 v 18:36 | Kacenka |  Šport
Účinkovanie slovenského tenistu Dominika Hrbatého v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP Masters Series Western & Southern Financial Group (dotácia 2,45 milióna dolárov, tvrdý povrch Deco Turf II) v americkom Cincinnati v Ohiu sa skončilo už v 1. kole.
Nad sily 29-ročného Bratislavčana bol trinásty nasadený Rus Michail Južnyj, ktorému podľahol hladko 3:6, 1:6 za 69 minút. Hrbatý tak nenadviazal na úspešné minulotýždňové ťaženie, keď sa v kanadskom Montreale prebojoval až do osemfinále.

Vo vzájomnej bilancii s 25-ročným Moskovčanom ťahá po pondelkovej prehre výrazne za kratší koniec (aktuálne 1:6).

Jürgen Melzer (Rak.) - Ivo Karlovič (Chorv.) 7:6 (4), 7:6 (2)

Michail Južnyj (13-Rus.) - Dominik Hrbatý (SR) 6:3, 6:1

Juan Ignacio Chela (Arg.) - Tim Henman (V. Brit.) 6:4, 3:6, 6:3

Jarkko Nieminen (Fín.) - Vincent Spadea (USA) 6:2, 6:0.

Najväčší Djokovičov deň, poklona aj od Federera

13. srpna 2007 v 23:34 | Kacenka |  Šport
Srbský tenista Novak Djokovič dosiahol ďalší dôležitý míľnik rozbiehajúcej sa profikariéry.
Iba 20-ročný zverenec Slováka Mariána Vajdu vo finále šiesteho podujatia prestížnej série ATP Masters v kanadskom Montreale vyhral nad jednotkou žrebu i svetového rebríčka Švajčiarom Rogerom Federerom 7:6 (2), 2:6, 7:6 (2).
"Je to splnený sen. Vyhral som veľký turnaj a vo finále navyše nad najlepším športovcom na svete," nechal sa počuť Djokovič. Rodák z Belehradu znížil skóre vzájomných súbojov s držiteľom 11 grandslamových titulov na 1:4, prerušil Federerovu sériu 16 úspešných duelov na turnajoch okruhu série Masters v krajine "javorového listu" (Švajčiar vyhral edície 2004 a 2006 v Toronte, v roku 2005 absentoval) a nedovolil mu v úvodnom turnajovom vystúpení po piatom triumfe vo Wimbledone dosiahnuť jubilejný 50. titul na okruhu ATP.
"Je to môj najväčší deň v kariére. Vyhral som už tohto roku aj v Miami, ale teraz som v priebehu dvoch dní zdolal dvojku a jednotku svetového rebríčka a to nepotrebuje ďalší komentár. Hral som fantastický tenis," uviedol ďalej mladý Srb.
Djokovič si pripísal na konto svoju šiestu trofej celkovo, štvrtú tohtoročnú a druhú počas tejto sezóny na úrovni Masters Series. V 20 rokoch je už tenisovým univerzálom, ale tvrdý povrch mu zjavne sedí zo všetkých najviac a špeciálne obľubuje turnaje v Severnej Amerike. Okrem triumfov v Montreale a Miami bol v tomto roku vo finále aj v Indian Wells. Federer uľahčil Djokovičovi cestu k finálovému víťazstvu veľkým počtom nevynútených chýb.
Najdôležitejšie loptičky v stretnutí si však musel srbský tenista uhrať sám. Djokovič zdolal Federera jeho vlastnými zbraňami, skvelou koncentráciou v koncovkách vyrovnaných setov, keď dominoval v oboch tajbrejkoch. "Federer je najlepším hráčom v tajbrejkoch. Využíva v nich svoje tenisové majstrovstvo, ale aj mentálnu silu. Je neuveriteľné, že som ho zdolal práve takýmto spôsobom," dodal Djokovič.

Vajdov zverenec je prvým tenistom po 13 rokoch, ktorému sa podarilo na jednom turnaji zdolať za radom svetovú trojku, dvojku aj jednotku. Djokovič najprv vo štvrťfinále poslal domov Američana Andyho Roddicka (3.), v semifinále Nadala (2.) a vo finále aj jednotku Federera. Rovnaký husársky kúsok sa podaril Nemcovi Borisovi Beckerovi v roku 1994 na turnaji v Štokholme, na jeho rakete vtedy zostali postupne krajan Michael Stich (3.), svetová jednotka Američan Pete Sampras, ako aj dvojka Chorvát Goran Ivaniševič.

Vlani Djokovič raketovo vyletel z 83. miesta počítačového poradia do svetovej dvadsiatky. Jeho rast sa však nezastavil. V polovici marca bol už desiaty a teraz sa už pomaly udomácňuje v pozícii svetovej trojky.
"Montreal môže byť pre neho prelomovým turnajom vzhľadom na možné víťazstvá na grandslamových turnajoch. Je to chlapec, ktorý má úžasný potenciál a zlepšuje sa takmer zo dňa na deň," vystrúhal poklonu svojmu premožiteľovi Federer.

Djokovič je len štvrtým tenistom, ktorý zdolal Federera v tomto roku. Pridal sa tak k trojici Rafael Nadal (2x), Guillermo Caňas (2x) a Filippo Volandri (1x).