Majstri sveta "rozbili" Talianov

28. dubna 2007 v 21:10 | Kacenka |  Šport
Úradujúci hokejoví majstri sveta zo Švédska nenechali vo svojom prvom vystúpení na šampionáte v Moskve nič na náhodu a papierovo slabšieho súpera Taliansko zdolali v zápase A-skupiny 7:1. V prvom dueli tejto skupiny vyhralo Švajčiarsko nad Lotyšskom 2:1.
Skóre otvorili prekvapujúco Taliani, ktorí gólom Giorgia de Bettina zužitkovali vo 4. minúte početnú výhodu. Trom korunkám sa ešte do konca prvej tretiny podarilo otočiť, trafili sa Johan Davidsson a Fredrik Emvall. V druhej tretine sa talianska obrana zosypala, od 24. do 30. minúty strelili Švédi štyri góly a o víťazovi už nebolo pochýb. V záverečnom dejstve padol už len jeden gól, opäť do talianskej siete, tentoraz z hokejky Pera Hallberga.
A-skupina, Chodynka:
Švédsko - Taliansko 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Góly: 16. Davidsson (Hedström), 18. Emvall (Tärnström, Akerman), 24. Martensson (Bäckström, Tärnström), 26. Emvall (Hörnqvist, Davidsson), 29. Davidsson (Hörnqvist), 30. Hedström (Emvall, Tärnström), 52. Hallberg (Davidsson, Bremberg) - 4. de Bettin (Margoni).
Rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Debioulia (Bul.), Eglitis (Lot.), vylúčení: 5:7, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0.
Zostavy:
Švédsko: Backlund - Stralman, K. Jönsson, Akerman, Tärnström, Hallberg, Enström - Steen, J. Jönsson, Bäckström - Martensson, Wallin, Emwall - Hörnqvist, Davidsson, Bremberg, Hedström
Taliansko: Carpano - Helfer, Borgatello, Strazzabosco, Lorenzi, Signoretti, Trevisani, Ramoser - Margoni, Cirone, de Bettin - Parco, Chitarroni, Lefebvre - Scandella, Ansoldi, Ramoser - Rigoni, Bustreo, de Toni, Faggioni