Česi si poradili s posledným premožiteľom Slovákov s prstom v nose

28. dubna 2007 v 9:36 | Kacenka |  Šport
Českí hokejoví reprezentanti v úvodnom vystúpení na majstrovstvách sveta v Moskve nezaváhali a v súboji B-skupiny deklasovali Bielorusko 8:2.
V zápase, počas ktorého si dvakrát vymenili miesto v bieloruskej bránke Andrej Mezin a Sergej Šabanov, sa dvoma gólmi a asistenciou blysol útočník Montrealu Canadiens Tomáš Plekanec. Po rozpačitom úvode sa Česi dostali do tempa vďaka dvom gólom v presilových hrách.
Bielorusi síce v 17. minúte znížili na 1:2, no gólová odpoveď Plekanca prišla už o trinásť sekúnd. Autor tretieho gólu potom asistoval aj pri presnom zásahu Rostislava Olesza a tím trénera Aloisa Hadamczika odchádzal do šatní s trojgólovým náskokom. Česi si už vedenie s prehľadom ustrážili a v záverečnej tretine svoje víťazstvo ešte zveľadili troma gólmi.
B-skupina, Mytišči:

Bielorusko - ČR 2:8
(1:4, 1:1, 0:3)
Góly:
17. Antonenko (Zadeľonov), 28. Antonenko (Zadeľonov) - 8. Hlinka (Židlický, Sýkora), 11. Výborný (Sýkora), 17. Plekanec (Olesz), 19. Olesz (Plekanec), 28. Sýkora (Židlický, Hlinka), 43. Plekanec (Barinka, Irgl), 46. Marek (Čajánek), 46. Irgl.
Rozhodovali:
Reiber (Kan.) - Gemeinhardt (Nem.), Karlberg (Švéd.), Vylúčení: 9:7, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1.